>

Безпека людей і гуманне ставлення до тварин (відео)

Наш журналіст, юрист Олексій Святогор у гостях в ефірі Oboz. TV.

Бесідував ведучий Вадим Колодійчук:

– У наших глядачів, можливо, існує упередженість щодо догхантерів, адже ця назва у суспільстві сприймається негативно.

– Догхантер – це людина, яка гуманно ставиться до тварин і пропагує гуманне поводження з ними – як із домашніми, так і з безпритульними тваринами. Я і мої колеги принципово підходимо до цього питання і пропонуємо називати речі своїми іменами.

За законом, перебування безпритульних тварин на вулицях є неприпустимим: вони підлягають обов’язковому відлову, поміщенню на карантинні майданчики, ветеринарному огляду та далі має вирішуватися їхня доля. Якщо це загублена домашня тварина, то її повертають господареві або шукають для неї нового власника, але переважна більшість собак, які перебувають на вулиці – це несоціалізовані, безпородні та вельми крупні особини, що практично не мають перспектив бути влаштованими, – вони мають підлягати евтаназії.

Але що відбувається насправді: коли на вулиці виявлено бродячу собаку чи зграю собак, то одразу з’являються особи, що іменують себе “зоозахисниками” та здіймають галас, – мовляв, це мирні собачки, ми за ними доглядаємо і так далі. Вони блокують роботу служб відлову, перешкоджають виконанню комунальниками їхніх завдань, і питання про безпеку людей та відповідальність за шкоду, заподіяну вуличними собаками при цьому відходить на другий план.

 

 

Далі ведучими було продемонстровано сюжет, у якому йдеться про жорстоке поводження з домашньою твариною. Однак проведення таких паралелей не можна вважати достатньо коректним: так, дана ситуація є неприйнятною і подібні дії тягнуть за собою відповідальність згідно з нормами Кримінального кодексу України (ст. 299). Відповідно до останніх змін, які було підготовлено поточного року, зокрема, і з у рахуванням наших пропозицій та які набрали чинності три місяці тому, до злочинців, залежно від ступіня тяжкості діянь, можуть застосовуватися санкції, що передбачають позбавлення волі терміном до 8 років.

Передусім, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин)» (далі – Закон) внесено зміни до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», зокрема, визначено (уточнено) таке: «жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх та сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин».

 

До студії також були запрошені представники організацій, які позиціонують себе як “зоозахисні” – Юлія Хоменко та Світлана Лаврикова, однак в останні секунди перед ефіром вони відмовилися від участі, а Світлана Лаврікова поспіхом залишила знімальний майданчик. Свою відмову вона пояснила небажанням “знаходитися поряд…”, але насправді причина полягає геть в іншому.

Юлія Хоменко (що інколи може застосовувати інше прізвище – Петренко) відома участю у багатьох проплачених “мітингах” і своїми закликами до скоєння тяжких і особливо тяжких злочинів, які вона поширювала та поширює на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук, – наприклад, заклики “переламати хребет” і маніпулювання патріотичними почуттями (оцініть також загальний культурний рівень і словниковий запас “зоозахисниці”):

 

 

– Волонтери пішли тому, що вас бояться? – припустив ведучий.

– Насправді це у мене є всі підстави їх боятися, – пояснює Олексій Святогор, – так, торік мені спалили авто, було кілька нападів – під час одного з них, що стався біля будинку, мені прострелили коліно з травматичної зброї та переламали щелепу, а невдовзі у моїй поштовій скриньці спрацював закладений саморобний вибуховий пристрій на базі бойової гранати

Слід також пригадати і події, що відбулися наприкінці липня 2016 року, коли серед ночі до будинку, де мешкає Олексій, прибула велика група невідомих осіб, які ломилися у двері квартири, погрожували фізичною розправою та вчиняли відверто хуліганські дії. Вони були налаштовані фанатично та перебували в агресивному стані, – вірогідно, навіяному їм повідомленнями із закликами до “рішучих дій” від Юлії Хоменко (див. скрин з її допису вище). Хоча викликані на місце працівники поліції приїхали вже після того, як візитери втекли, за словами сусідів, які бачили групу цих молодиків, з ними також була жінка, яка їх вела та всіляко підбурювала. За описом її зовнішньості, передусім особливих прикмет у вигляді татуювань, які вкривали всі її руки, ця особа схожа на Світлану Лаврикову.

Чи стали б ті, хто впевнені у собі та прагнуть відстоювати свою позицію, уходити перед самим початком? Ні, не стали б, адже так діють лише ті, кому є, що приховувати. І так діють злочинці, які прагнуть всіляко уникнути зустрічі з тим, хто постраждав від їхніх дій.

Втім, момент залишення “волонтрами” студії можете переглянути на відео.

 

Вільне слово

Share Button
  • Гобезар Арвильский

    Любительницу бродячих псов необходимо привлечь за распространение клеветы, призывы к насилию и убийству людей, разжигание вражды.

UNews.info : Welcome !

Authorize

Втрачено пароль

Зареєструватись