>

Захисники бродячих собак влаштували жорстоку бійку в Миколаївській міськраді

Агресивні прихильники розведення бродячих собак натовпом накинулися на співробітників комунального підприємства “Центр захисту тварин”. Тих, хто впали на підлогу, били ногами під крики оскаженілого натовпу “Вбийте його!!!”, а депутатка-сталіністка на камеру пропонувала “бити головою об батарею”.

 

Євгенія Крупенко,

для “ГОВОРИ!” (Вільне слово – vilneslovo.com)

 

Сьогодні, 17 липня 2018 р. у Миколаївській міськраді відбувалося сесійне засідання. На порядку денному – доповідь директора комунального підприємства “Центр захисту тварин” – пана Олександра Голобродського. Це була запланована доповідь зі звітом про роботу підприємства. Нагадаю, Олександр Леонідович тільки нещодавно очолив КП і прийняв підприємство у запущеному стані після звільнення попередньої скандальної директорки Людмили Ткач. Також варто сказати, що його родина ще з часів Майдану проявили себе як патріоти України, а від початку окупації і до теперішнього часу також здійснюють активну волонтерську діяльність і допомагають нашим захисникам.

Однак напередодні – у понеділок, 16 липня, навколо КП почали розгортатися резонансні події. Так, у зв’язку з агресивною поведінкою і дефектами психіки було піддано евтаназії 70 собак. Про це в коментарі «Преступности.НЕТ» заявив директор підприємства Олександр Голобродский. За його словами, евтаназія була плановою. Тварин оглянула комісія і на підставі її висновків собаки були приспані. Голобродский зазначив, що у собак було виявлено агресивну поведінку та дефекти психіки.

 

– Згідно із законом необов’язково має бути якесь захворювання. Є агресивна поведінка, є невиправні дефекти психіки і так далі – там є перелік. Є інструкція з евтаназії затверджена ветеринарною службою, є закон. Відповідно до цього закону комісією були оглянуті тварини, ті, які були визнані такими, що підпадають під статті евтаназії, природно були піддані евтаназії. Повторюся, згідно з чинним законодавством, тобто, із застосуванням седативних засобів, – сказав Олександр Голобродский.

Також варто нагадати, що 4 липня в Інгульському районі Миколаєва бродяча собака вкусила за обличчя чотирирічного малюка.

Законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження” передбачено, що евтаназія – гуманні методи умертвіння тварин, що виключають їх передсмертні страждання (ст. 1). Регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами, а в разі неможливості їх застосування – методами евтаназії (ст. 16). Підстави для умертвіння тварин визначено у ст. 17 згаданого Закону, що допускає застосування даного методу, в тому числі при регулюванні чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини.

За словами Олександра Голобородского, склад комісії на підприємстві засекретили для безпеки людей. При цьому, директор КП наголосив, що в комісію входить атестований ветеринар і кінологи.

Як ідеться з офіційного повідомлення КП “Центр захисту тварин”, 16 липня 2018 р. мала місце чергова спроба впливу на господарську діяльність підприємства з боку деяких депутатів Миколаївської міської ради та групи громадян, які того ж дня здійснили напад на співробітників підприємства та його директора.

16 липня дійсно на підприємстві було застосовано такий засіб регулювання чисельності безпритульних собак, як евтаназія. Комісія на підставі Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та внутрішніх документів прийняла рішення про присипляння 70 безпритульних собак на підставі висновків про їх агресивність чи невиліковні хвороби.

Комунальне підприємство “Центр захисту тварин” шукає оптимальні рішення, для вирішення проблеми великої кількості безпритульних тварин на вулицях Миколаєва та нападів найбільш агресивних з них на містян, аби задовольнити потреби та інтереси всіх верств населення. Підприємство вдається до застосування евтаназії лише у крайніх випадках, в усіх інших “Центр захисту тварин” займається пошуком власників для собак, які можуть бути приручені людиною та які не мають хвороб, працює разом з зоозахисними організаціями, які налаштовані на конструктивну спільну роботу.

В той же час підприємство не може прийняти рішення та взяти на себе відповідальність за випуск агресивних чи хворих тварин на вулиці міста, як не може роками їх утримувати за рахунок бюджетних коштів. З цим можна не погоджуватись, але силові спроби змушувати підприємство діяти за бажанням окремих осіб матимуть негативні наслідки відповідно до чинного законодавства.

На момент розміщення цього повідомлення на підприємстві знаходилися представники зоозахисту на чолі з депутатом Миколаївської міськради від фракції “Опозиційний блок” Ларисою Веселовською. Спочатку вони стояли біля будівлі, а потім прорвалися всередину. Анна Куркуріна перелізла через паркан і почала бити співробітника підприємства. Сама Веселовська, тим часом, заявила, що на КП приспали 100 собак. Згодом цифра почала зростати, і зооекстремісти, як це у них зазвичай прийнято, заявляли вже про 150 собак.

За фактом сутички на території КП «Центру захисту тварин» (напад на працівника підприємства) Інгульським відділом поліції розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 126 КК України «Побої і мордування», санкція статті передбачає накладення штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до двохсот годин, або виправні роботи на строк до одного року.

З цього питання також не можна обійти увагою коментар, який дала стосовно цих подій Маргарита Голобродська – донька Олександра Леонідовича:

“…Якщо Ви не знаєте, то ситуація із вуличними тваринами у Миколаєві – трагічна. Реально трагічна. Мені 23, і я боюсь ходити пішки вулицями, коли поруч немає людей. Тому що у нас регулярно собаки нападають на людей. Часто на дітей, тому що через подібність розмірів тіла сприймають їх за собі рівних тварин і потенційну загрозу. 

Одного разу мені довелось бачити і чути (хоч і не у Миколаєві, але це не змінює суті відчутів), як ікла собаки роблять дірку в нозі дитини.

Ситуація із собаками у нас в місті трагічна, а із вакцинами проти сказу – іще трагічніша.

І так само критично мало в Миколаєві та Миколаївській області притулків для бездомних тварин.

І я, чесно, не знаю, але важливе питання у цьому всьому: скільки людей у нас готові взяти тварину додому з притулку, а не з магазину?

Отже, зайшла я прочитати новину про те, що вчора команда батька приспала 70 собак. А потім зробила велику помилку та відкрила коментарі. Тепер сиджу і думаю – мені, як дитині цієї «жахливої людини», що взагалі «не гідна ходити тепер світом білим», вже зараз починати «горіти у пеклі», чи можна почекати? Адже дехто з “фахівців” у коментарях побажав мені саме того. А деякі “професори” з особливо глибокими аргументами опустились до образ у приватних повідомленнях. 

Взагалі-то, толкового у коментарях, звісно, мало: серед прокльонів і матів дуже мало можна знайти слів, присутніх у словниках.

Де конструктивізм? 

Але суть ось у чому.

Важкі рішення приймати важко. Так само важко нести за них відповідальність. І там само непросто не брати хабарі і проганяти від кормушки тих, хто звик грести. Корупційні схеми у цій структурі практикувались в Миколаєві давно і серйозно. Містом бігають “кастровані” собаки із бірочками, що регулярно народжують потомство. (Диво дивне!) Містом бігають скелети, які ледь пересувають лапи від знесилення. Під кущами подихають хворі собаки.

І попри все це значна кількість населення вважає, що присипляти собак – це бездушно. Бездушно – кидати у собак камінням. Бездушно – травити їх на вулицях. Бездушно – підстрілювати з вікон домівок. Бездушно – збивати автівкою та не зупинятись, аби забрати до клініки.

Ось це бездушно.

А позбавити хвору або нестабільну й агресивну собаку її, казатимемо чесно, жалюгідного життя – це дуже сумно і страшно, це непросто, але хіба це бездушно?

Я читаю і слухаю людей, і дивуюсь: ми будуємо шалаші для собак, а потім дивуємось звідки вони беруться під ногами; ми підгодовуємо їх, отримуємо їх довіру, а потім відлякуємо та відганяємо від під’їздів; ми купуємо породистих собак за шалені гроші, а потім дивуємось, чому немає місць у притулках?

Так багато проповідників любові до тварин – а скільки ж серед них таких, що не проповідують, а люблять на ділі? Замість того, аби витрачати енергію на проклинання мого батька і його близьких, аби бажати нам речей, яких бажають ледь не терористам, аби плюватись ненавистю, аби нападати на батька й колег у коридорах – організуйте спільнокошт, відкрийте притулок, працюйте над престижністю іміджу всиновлення собаки з притулку.

Варіантів багато. Найгірший із них – розкривати рота й колихати повітря просто так.

Шкода собак. Шкода покусаних людей. Шкода фанатиків без аналітичного мислення.

Шукаємо вихід із замкнутого кола”.

А сьогодні, 17 липня, у холі Миколаївської міськради сталася бійка: на відео нижче можна побачити, як усе розпочалося. На сесію міськради прибули буквально накачані ненавистю (а дехто – і алкоголем) прихильники розведення бродячих собак. Невідома жінка з боку захисників бродячих собак облила водою директора КП «Центр захисту тварин» Олександра Голобродского. Після вона накинулася на нього з кулаками та встигла нанести йому кілька ударів по голові. Поводячись, неначе зграя вуличних собак, до неї миттєво приєдналися інші зооекстремісти.

Очевидці повідомляють, що в бійці був помічений і депутат Миколаївської міської ради Владислав Єнтін, який теж вдарив Олександра Голобродского.

 

Зооекстремісти повалили на підлогу Олександра Голобродського і Олексія Перро, стали бити ногами та кусати. Бійка, як ви бачили на відео, виглядала просто потворно, і дивно, що це відбувається в сучасній Україні, де від купки неадекватів продовжують потерпати хороші люди.

Після сьогоднішніх подій проти зооекстремістів, які вкотре показали своє справжнє обличчя, буде порушено нові кримінальні провадження. Ми будемо слідкувати за всіма подіями та інформувати вас.

Дуже сумно за Миколаїв. Просто це моє рідне місто…

 

Євгенія Крупенько

Читайте також:

Бродячие собаки убивают николаевцев, статистика (2011 – 2017 гг.)

Ми – не їжа для бродячих псів

Миколаївці вийдуть на мітинг за безпечне місто

Почему в цивилизованных странах недопустимо проживание на улицах бродячих собак?

Нехай вас хоч жруть

“Вигадані постраждалі”

Скільки кривавих жертв ще потрібно?

ВСП у Миколаєві: проти закону, людей і здорового глузду

Громада об’єднується: заради безпеки людей, проти аферистів і безвідповідальності

Share Button

UNews.info : Welcome !

Authorize

Втрачено пароль

Зареєструватись